Актуальність джерел безперебійного живлення

Не всі вітчизняні електромережі відповідають високим стандартам якості та безпеки. Більшість електрокабелів, прокладених у старих будинках та квартирах, передають струм з перепадами та стрибками. До цього слід додати часті вимкнення світла та блекаути, котрі також не кращим чином позначаються на роботі електроприладів. Убезпечити дорогоцінну техніку від ламання допоможе джерело безперебійного живлення

Цей пристрій оснащено акумуляторними батареями, на котрі він перемикається одразу при раптовому зникненні електроенергії. В більшості джерел безперебійного живлення передбачено режим вирівнювання струму, у випадку його різких перепадів. Використання ДБЖ актуальне для точної електроніки, комп’ютерів, побутової техніки, котра може вийти з ладу через часті перепади напруги. 

gallery-image

Різновиди джерел безперебійного живлення 

Обирати ДБЖ слід у залежності від основної задачі, котру ви ставите перед цим приладом. 

Отже, джерела безперебійного живлення бувають: 

  • інтерактивними,
  • резервними, 
  • онлайновими. 

Перший тип актуальний при частих перебоях з електрикою. Такий пристрій перемикається на вбудовану батарею за час до 5 мс. До цього моменту ДБЖ вирівнює напругу, покращуючи ресурс батареї.

Якщо в мережі перепади та збої трапляються нечасто, найкраще обрати резервне джерело безперебійного живлення. Принцип його роботи досить простий – прилад переводиться на автономне живлення при перепаді чи зникненні напруги. Недоліком такої системи є час переходу на батарею — 10 мс. 

Найефективнішим вважається онлайн ДБЖ, в котрому використовується подвійне перетворення напруги. На вході випрямляч трансформує його в постійну, а зворотний перетворювач на виході — знову у перемінну напругу. 

gallery-image

Основні критерії вибору ДБЖ 

Ключовий момент при виборі джерела безперебійного живлення — це потужність, котра має бути на 20% більше потужності пристрою, котрий ви плануєте під’єднувати. 

В залежності від можливостей під’єднання техніки ДБЖ розрізняють: 

  • низької потужності — в межах до 1000 Ва, використовують для під’єднання комп’ютера; 
  • середньої потужності — від 1000 до 5000 ВА, використовують для декількох комп’ютерів чи невеликих серверів; 
  • великої потужності — до 5000 ВА та більше, використовуються для захисту від перепадів напруги великих мереж, котрі складаються з багатьох комп’ютерів чи потужних серверів. 

Щоби правильно розрахувати сумарну потужність, слід вирахувати потужність усіх пристроїв, до отриманої суми додати запас у 20-25%. 

Також слід зважати на кількість розеток, портів для приладів та пристроїв, котрі можна під’єднувати одночасно.

Обрати джерело безперебійного живлення, для використання в побуті чи на промислових майданчиках, вам допоможуть у магазині Comtrade.